Mozartovy narozeniny s Plácidem Domingem

27. ledna se ve Stavovském divadle v Praze uskuteční již tradiční koncert "Mozartovy narozeniny" pořádaný Národním divadlem Praha. Štěpánka Pučálková byla oslovena, aby společně s dalšími pěvci a dirigentem Maestrem Plácidem Domingem oslavila narození tohoto významného skladatele výběrem jeho nejslavnějších árií.

 

Plácido Dimingo - Dirigent

Adela Zaharia, Štěpánka Pučálková, Petr Nekoranec a Simone Alberghini - Sólisté

 

Více info ZDEJiž tradiční adventní koncert z Frauenkirche v Drážďanech, letos přivítá jako sólistku i Štěpánku Pučálkovou.  Společně s významnou sopranistkou Hannou-Elisabeth Müller, dirigentem Lorenzem Viottim a Staatskapelle Dresden, zahájí krásný adventní čas nejkrásnějšími vánočními melodiemi.

 

Sopran Hanna-Elisabeth Müller
Mezzosopran Stephanka Pucalkova
Violine Daniel Hope

Sächsischer Staatsopernchor Dresden
Sächsische Staatskapelle Dresden
Dirigent Lorenzo Viotti

 

Záznam koncertu k dispozici do 31.12.2018 ZDE

 

Vysílací čas: 1. adventní neděle, 02. prosince, 18 h, na německé televizi ZDFSemperoper Dresden

Štěpánka Pučálková se stala od sezóny 2018/2019 sólistkou a členkou ansámblu Semperovy opery v Drážďanech.

Publiku se představí hned v první premiéře sezóny, v opeře "Moses und Aron". Následují role jako Mercédes, nebo Urbain v opeře "Les Huguenots".Štěpánka Pučálková na MOZARTWOCHE 2019

Nově nastupující ředitel salcburského festivalu Mozartwoche, Rolando Villazón, pozval osobně Štěpánku Pučálkovou, aby spolu s dalšími významnými osobnostmi operního světa vystoupila na tomto festivalu v roce 2019.

29. ledna 2019 se Štěpánka představí společně s Christinou Gansch a Nuttapornem Thammathim, pod vedením dirigenta Hansbjörga Albrechta v Mozartově kantátě "Davide penitente" KV 469.

 

Vstupenky již nyní v prodeji ZDECharlotte v Národním divadle Praha

Štěpánka Pučálková debutovala na premiéře 7. června 2018 jako Charlotte v Massenetově opeře Werther v Národním divadlo v Praze. V režii Williho Deckera a pod hudebním vedením uměleckého ředitele Národního divadla pana Petra Kofroně se představila i poprvé v produkci Národního divadla.

 

Další představení KALENDÁŘ

 

Kritiky k představení si můžete přečíst ZDEŠtěpánka Pučálková jako Siegrune, Valkýra na novém DVD vydavatelství Unitel70 leté výročí automobilky Ferrari

K nejsledovanější oslavě 70 let automobilky Ferrari, byla přízvána i Štěpánka Pučálková, aby v rámci opulentních oslav v italském Maranellu přednesla slavnou árii Carmen, "Habaneru".

Pro více informací klikněte ZDE

 Debut jako Siegrune na Osterfestspiele 2017 v Salcburku

8. 4. 2017 debutovala Štěpánka Pučálková s velkým úspěchem jako Siegrune v opeře R. Wagnera "Valkýra" na jubilejních 50. Osterfestspiele v rakouském Salcburku.

Štěpánka Pučálková byla na tuto roli osobně vybrána uměleckým ředitelem festivalu a šéfdirigentem drážďanských symfoniků, panem Christianem Thielemannem.

Tato produkce je současně koprodukcí s Pekingským hudebním festivalem.

 

Christian Thielemann Hudební nastudování
Vera Nemirova Režie
Günther Schneider-Siemssen Scéna
Jens Kilian Rekonstrukce původní scény z roku 1967; Kostýmy

 

Více informací o festivalu a obsazení najdete: ZDENorma v Chateau Ctěnice

V rámci jedinečného projektu městské části Praha - Vinoř, budou uvedeny scény z opery Norma V. Belliniho. Po boku světoznámé arménské sopranistky Hasmik Papian v hlavní roli Normy a italského tenora Franca Fariny v roli Polliona, se Štěpánka Pučálková představí v náročné roli Adalgisy.

Záštitu nad celým projektem udělil: Velvyslanec Arménské republiky pan Aram Marutyan, velvyslanec Rakouska v ČR pan Alexander Grubmyar a radní hl. m. Prahy pro kulturu a cestovní ruch pan Jan Wolf.

 

14.6.2017

Zámecký areál Ctěnice Praha - Vinoř

19h.

 

Norma: Hasmik Papian

Adalgisa: Štěpánka Pučálková

Pollione: Franco Farina

Hudební nastudování: Zdeněk Klauda

 

 Foto: (zleva) Vítězky soutěže: Cena festivalu Gstaad : Anush Hovanissyan, Cena za nejlepší interpretaci francouzské árie: Amélie Robins, cena za nejlepší ženský hlas: Štěpánka Pučálková, ředitel soutěže Marco Guidarini, absolutní vítězka Grand prix: Roberta Mantegna, sopranistka Pretty Yende, prezident PARLOPHONE Groupe Warner /Universal Music: Alain LANCERON

Cena za nejlepší ženský hlas v soutěži "Concours international de Belcanto Vincenzo Bellini"

Štěpánka Pučálková se ve dnech 3. a 4. 12. 2016 zúčastnila mezinárodní pěvecké soutěže Concours international de Belcanto Vincenzo Bellini ve francouzském Marseille. Z této soutěže si odnesla druhou nejvyšší udělenou cenu "Cenu za nejlepší ženský hlas"

 

Více informací o soutěži zdeROZHOVOR PRO OPERA PLUS


Foto: Jiří Mičovský
Foto: Jiří Mičovský

Mozartova velká mše c moll

1., 2., a 3., června 2016 vystoupila Štěpánka Pučálková společně s Czech ensemble baroque orchestra v Mozartově velké mši c moll, jako 2. soprán.

Koncerty se konaly v rámci zakončení festivalu Bacha na Mozarta v Besedním domě v Brně, v rámci festivalu Janáčkův Máj v kostele sv. Václava v Opavě a jako zakončení 1. ročníku hudebního festivalu v Úštěku. Všechny koncerty byly nadšeně přijaty publikem a umělcům se dostalo velkých ovací.

 

W.A.Mozart: Velká mše c moll

Czech ensemble baroque orchestra

Dirigent: Roman Válek

 

1. Soprán: Kateřina Kněžíková

2. Soprán: Štěpánka Pučálková

Tenor: Václav Čížek a Jakub Kubín

Bas: Jiří Miroslav Procházka

 

RECENZE ZDEFoto: Patrik Borecký
Foto: Patrik Borecký

Romeo a Julie, debut jako Stéphano

21. dubna 2016 se uskutečnila premiéra nové produkce opery Romeo a Julie ve Státní opeře Praha. Štěpánka Pučálková zde debutovala v roli pážete Stéphana.

 

Premiéra: 21.4.2016

Dirigent: Marco Guidarini

Režie: Sláva Daubnerová

Státní opera Praha

 

Další termíny: 25.5., 16.6., 23.6.

 

Více o inscenaci: ZDE

Recenze k představení: ZDEFoto Marek Olbrzymek
Foto Marek Olbrzymek

Prewiew concert v ND Brno

Dne 26. února 2016 měla Štěpánka Pučálková čest vystoupit jako host koncertu Národního divadla v Brně, který odkrýval nový hrací plán sezóny 16/17.

Byla osobně pozvána hudením ředitelem ND Brno panem Jiřím Heřmanem, aby přednesla společně se sopranistkou Pavlou Vykopalovou, duet z opery L'amour de loin (Láska na dálku) soudobé finské skladatelky Kaiji Saariaho.

 

Prewiew concert ND Brno 26.2.2016

Dirigent: Marko Ivanović

Duet Le Pelerin a Comtesse

 

Mediální ohlas ke koncertu ZDEFoto: M. Pavlovič
Foto: M. Pavlovič

Madama Butterfly, debut v roli Suzuki

9. února 2016, debutovala Štěpánka Pučálková v roli Suzuki, v nové produkci opery Madama Butterfly G. Pucciniho, kterou uvádí Státní opera Praha.

 

Premiéra: 9. února 2016

Hudební nastudování: Martin Leginus

Režie: Jiří Heřman

 

Další termíny: 27.2., 20.3., 2.4., 12.6. 2016

 

Recenze k představení naleznete ZDE

 Salzburger Landestheater
Salzburger Landestheater

Petite messe solennelle

V rámci slavnostního otevření sezóny divadla Landestheater Salzburg, se Štěpánka Pučálková představila s velkým úspěchem, jako jedna ze sólistů v Rossiniho "Petite messe solennelle" v altovém partu.

 

19.9.2015

Hudební nastudování: Mirga Granžynite-Tyla

Sbor divadla Landestheater Salzburg

 

Recenze zdeFigaro sem, Figaro tam

Vedle klasického zpracování opery Il Barbiere di Siviglia, ve kterém Štěpánka Pučálková účinkuje jako Rosina, si Slovenské národné divadlo připravilo verzi této opery nejen pro děti. Podívejte se na trailer a bavte se s námi!

 

Premiéra: 12.9.2015

Slovenské národné divadlo BratislavaBelvedere competition
Belvedere competition

Belvedere 2015

Štěpánka Pučálková se od 27. června - 3. července zúčastnila mezinarodní pěvecké soutěže Hans Gabor Belvedere competition, jejíž finále se letos konalo v holandském Amsterdamu.

Štěpánka Pučálková postoupila ve výběrových kolech z celkového počtu 1314 účastníků až mezi 62 nejlepších zpěváků do semifinále a stala se tak jednou ze dvou zástupkyń  České Republiky s účastí v semifinále této soutěže.Opernfestival Gut Immling / Nicole Richter
Opernfestival Gut Immling / Nicole Richter

La Cenerentola

21. června a 5. července měla Štěpánka Pučálková možnost účinkovat jako host letního operního festivalu Gut Immling v Německu.

Jako Angelina v Rossiniho opeře La Cenerentola se představila nejem dospělému ale i dětskému publiku pro které to byl nezapomenutelý zážitek.

 

Hudební nastudování: Iris Schmidt

Režie: Ludwig Baumann

Premiéra: 21. 6. 2015© Anja Köhler
© Anja Köhler

Poprvé jako Mercédés

Premiéra 27.1.2015 v Landestheater Vorarlberg (Bregenz, Rakousko).

 

Režie: Alexander Kubelka

Hudební nastudování: Alexander Drčar

 

Recenze zde

 Annio

Pod vedením hudebního ředitele slovenského národného divadla, pana Friedricha Haidera, debutovala 5.12.2014 Štěpánka Pučálková v Mozartově opeře La clemenza di Tito v roli Annia.

Díky možnosti, ztvárnit tuto roli, si rozšířila svůj repertoár o další mezzosopránovou roli (po Sestovi) v této opeře.

 

Premiéra: 21.3.2014

Režie: Jiří Nekvasil

Dirigent: Friedrich Haider/Peter ValentovičFoto: SND
Foto: SND

Rosina ve Slovenském národném divadle

5. 11. 2014 se Štěpánka Pučálková poprvé představila slovenskému publiku a to hned v jedné z hlavních rolí - jako Rosina v Lazebníku sevilském.

Debut v této roli, patřil k jejím nejdůležitějším úkolům v sezóně 2014/2015.

 

Režie: Roman Polák

Hudební nastudování: Rastislav Štúr/Martin Leginus© Narodni divadlo
© Narodni divadlo

Debut jako páže v Salome

Pro Štěpánku Pučálkovou je sezóna 2014/2015 ve znamení debutů. Na poprvé jsou to hned dva. Debut v roli Pážete ve Straussově Salome a zároveň debut na prknech Státní opery Praha.

 

Premiéra: 23.10.2014

Hudební nastudování: Heiko Matthias Förster

Režie: Mariusz Trélinski

 Foto: Universität Mozarteum Salzburg
Foto: Universität Mozarteum Salzburg

Sesto v Salzburgu a Itálii

V hlavní roli Sesta v mozartově opeře La clemenza di Tito, se Štěpánka Pučálková měla možnost představit hned dvakrát. Poprvé při premiéře v Salzburgu (Rakousko), v produkci University mozarteum Salzburg a podruhé ve stejné produkci, v italském městě Fiesole.

 

Premiéra: 10.3.2014

Režie: Eike Gramss

Hudební nastudování: Josef Wallnig

 

Celá opera k vidění zde:

Atto primo

Atto secondo